Kitap İçin (Selçuk Altun)

KitapIcin-1Selçuk Altun’un Cumhuriyet Kitap Eki’nde, önceleri her hafta şu sıralarda ise ayın ilk haftasında “Kitap için” adlı köşesinde yayınlanan ve kitapçokseverlikle, kitapla, okumakla ilgili aforizmaların, anıların, alıntıların, kıssaların ilk bölümünün derlendiği kitap.

Her ne kadar dergi bünyesinde bu köşenin müdavimi olduysam da kitap halinde çıktığında onu edinmeyi ıskalamışım. Ta ki serinin ikinci kitabı çıkana kadar. Bu kez, birinci cildinin baskısı tükenmiş olduğundan kitapçılardan edinme imkanım olmadı. Bunun üzerine bir yandan sahaflarda iz sürmeye başladım diğer yanda da internette.

Sonuçta bir akşam Cadde’deki Starbucks’ların birinde kahve içerken, cep telefonumdan GittiGidiyor sitesine girip rutin kontrollerden birisini yaparken, nihayet kitabı buldum ve oracıkta “hemen al”dım.

Sabreden derviş muradına ermiş hesabı, kitap gelince bir serendip(ity) anı yaşadım. Çünkü gelen kitap, yazarın Samsun’dan bir arkadaşına imzalamış olduğu bir nüsha çıktı. Böylece kütüphanemin imzalı kitaplar bölümünde yerini aldı.

Türkiye’de yayınlanmış “kitap hakkında kitap”ların başında gelen hoş bir kitap. Benim kadar şanslı olup siz de bir yerlerde bulursanız mutlaka alın. Bu kadar emeğe değer mi diye düşünüyorsanız, önce hala kitapçılarda bulabileceğiniz ikinci cildini (Kitap için 2) alın; okuyun. Bakın bakalım birincisinin de peşine düşüyor musunuz, düşmüyor musunuz?

Yayınevi : Sel Yayıncılık

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s