Tanrılar Okulu (Stefano E. D’Anna)

“Dünya böyle olduğu için sen böyle değilsin; sen böyle olduğun için dünya böyle”. Sanırım bu kitabı tek bir tümcede, ya da daha favori bir ifade ile tek bir tweette açıklamak gerekseydi o tümce bu olurdu. Bir bakıma “The Secret”in daha “ciddi” versiyonu. The Secret su katılmış versiyonu ise Tanrılar Okulu onun yoğunlaştırılmış hali. The Secret’te sadece istemek üzerine inşa edilmiş bir model var. Burada ise istemenin başarıya ulaşması için yemeden içmeden tutun da bedeni nasıl sağlıklı tutacağa kadar geniş bir spekturumda daha donanımlı bir yapı ile karşı karşıyayız.

The Secret gibi kitaplar, kolay okumaktan hoşlanan, hap çözümlerin peşinde koşanlar için bulunmaz nimet olabilir. Ancak Tanrılar Okulu daha ziyade emek vermek gerektiğinin de bilincinde olanlar için o emeğin ne şekilde verilmesi gerektiğini de adresliyor.

Günün sonunda tüm bu kitapların vb birer tetikleyici unsur olmaktan öte geçmediğini unutmamak gerek. Kapı ancak içeriden açılabilir (yazar buna “bireysel devrim” diyor). Tanrılar Okulu da bu bakış açısını en iddialı olabilecek bir seviyeye çıkarıyor. İnsanın ölümsüz olduğunu ilan ediyor.

Herşey işte tam o noktada başlıyor.

Yayınevi : Alteo

İlgili web sitesi: http://www.theschoolforgods.com/tr/content/Background_Story/

(Mart 2011)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s